Návrat na úvod

worldwide resorts
luxury villas & chalets
all-inclusive holidays

Tel.:+ 421 2 5920 8720

Info

História

Ako to začalo…

Priateľstvo, radosť  zo života, blízkosť k prírode, spontánnosť, krása, svet bez hraníc“ – tieto slová pred pol storočím vytvorili unikátny recept pre Club Med dovolenku.

1950: Zrodenie mýtu

Históriu spoločnosti  začal priekopník menom Gérard Blitz. Počas svojho pobytu na Korzike ho napadla myšlienka založenia asociácie pod menom Club Méditerranée. Vo veku 38 rokov zaregistroval svoj revolučný koncept: nový štýl dovolenky pre „rozvoj chuti k životu  v prírode, telesnej výchove a športu“. Objednal 200 stanov od Trigana, ktorý sa neskôr stal jeho spoločníkom. Z 20 ľudí zostavil svoj tím na pláži Alcudia na Mallorke. V prvý deň privítali 300 hostí, počas leta až 2300.

1955: Prvý „raj na Zemi“

5 rokov neskôr, Gérard Blitz postavil bungalovy na Tahiti. Raj začal byť prístupný aj pre Európanov ale pod jednou podmienkou: potrebovali  4 mesiace na dovolenku. Mesiac pre plavbu tam, 2 mesiace pre pobyt a mesiac pre plavbu nazad.

 

 

 

1956: Od slnka k snehu

Francúz Jean –Pierre Bécret je ten, kto sa rozhodol založiť Club Med na vrchoch pokrytých snehom. Prvý rezort vznikolv Leysin vo Švaj čiarsku. Úspešne zvládol  výzvu preniesť hodnotyz pláže aj do hôr. Vďaka jeho novým dovolenkovým balíčkom,ktoré zahŕňali dopravu, ubytovanie, výstroj a lanovku, Club Med predstavil zjazdové lyžovanie pri úplnej voľnosti. Prvý lyžiarskyrezort bol tak úspešný, že nasledujúci rok sa otvorili tri nové.

 

 

 

 

 

1957: Nové platidlo

Symbolické položky Club Med:  korálky. Jean – Pierre Bécret prišiel s touto myšlienkou na podnet kresby náhrdelníka od svojej dcéry. Farebné korálky z plastu sa stali medzinárodným platidlom používaným iba v Club Med. Hostia doteraz nosia tento náhrdelník a korálky používajú ako platidlo za drinky pri baroch.

 

 

1961: Izrael: „zasľúbená zem“

3. júna. 1961 Club Med otvoril nový rezort v Izraeli. Turisti môžu navštíviť Arziv a jeho staroveké zrúcaniny a pamiatky alebo sa zúčastniť na krásnych plavbách po okraji pláže v Galilei.

1963: Vedúci rezortov

Jedna z najväčších inovácií Club Med: Vedúci rezortov – ktorí sa stali ozajstnou dušou rezortu a reprezentujú Club Med. Svojou nespútanou osobnosťou často predstavujú kritéria výberu pre stálych zákazníkov , ktorí si vyberajú destináciu v súlade s ich preferovaným šéfom rezortu.

1965: Inovácie

Bol to Marocký kráľ Hassan II, ktorý podporil výstavbu rezortu v Agadire a umožnil prevádzkovať Club Med v srdci veľkého kvetinového parku. Agadir je skutočný zlom v histórii Club Med. Po prvý krát si môžu turisti užívať plné vybavenie rezortu a rezervovať si dovolenku počas celého roka.

1967: Každý do svojho vlastného Club Med

Otvára sa nová kapitola. Nová generácia turistov zaberá čestné miesto v Club Med a Mini CLub Med, ktorý bol otvorený aj pre najmenších. Rodičia a ich deti si môžu užívať prázdniny spolu, a zároveň úplne nezávisle.

1968: Úspech v Amerike

Gérard Blitz vo svojom hľadaní ideálnej dovolenky sa znova spoľahol na snovú destináciu: Rezort Fort Royal v Guadeloupe. Slávny americký časopis „Life“ tomu venoval niekoľko stránok vo februári  1968 a tento nový rezort spoločnosti Club Med dosiahol mimoriadny úspech. Zamestnanci rezortu museli povinne absolvovať kurzy angličtiny, aby americkí zákazníci boli úplne spokojní.

1971: Na africkej pôde

Prvý rezort v Afrike bol otvorený  v Guinejskom zálive: Assinie v srdci prímorského letoviska Ivory Coast, 80 km od Abidjan.

1976: Láska, sen, rozjímanie

„Láska“. „Sen“. „Rozjímanie“. Olivier Bensimon a jeho agentúra Synergie, vyrobili bájnu „slovnú“ verejnú kampaň, ktorá v r. 2000 bola zaradená do TOP 100 najlepších kampaní storočia

1980: Vysnená destinácia

Club Med sa v „dobýjaní sveta“ a k veľkej radosti svojich verných zákazníkov púšťa do oblastí ako Bora Bora, Malajzia, Brazília, Mexiko, Bahamy, Nová Kaledónia, Saudská Arábia a Male Divy.

1987: Rezort „Made in Japan“

Za podpory akcionárov Seji Tsutsumi ako aj poisťovacej spoločnosti Nippon Life, club Med otvoril prvý rezort v Japonsku v oblasti Sahoro na ostrove Hokkaido aby umožnil objaviť zákazníkom kúzlo zimných športov vo veľmi špeciálnom nastavení. Zároveň ponúka dodatočnú možnosť na 3 alebo 4 dni spoznať bežný život v Japonsku.

1989: Prvý rezort na vode

„Plávajúci rezort s príchuťou Club Med“. Club Med 1 sa stal najväčšou plachetnicou na svete pre pasažierov, ktorá bola postavená. Táto 187 metrová, 5 stožiarová plachetnica bola postavená v Le Havre má kapacitu až 450 pasažierov.

1992: Le Club Med 2

Plaví sa 6 rokov po Pacifiku kvôli novému programu predtým, ako sa vráti nazad do Stredozemného mora a Karibských ostrovov.

2001: „The Race“: Víťazstvo

Maxi – katamaran Club Med vyhral preteky „The Race“. Tento pretekárský závod je vedúcim závodom na svete a zúčastňuje sa na ňom 10 najrýchlejších lodí na svete. Kombinácia športu, dobrodružstva a inovácie, pri tejto príležitosti „The Race“ preteky zvýrazňujú hodnoty Club Med.

2004: Spoločne zdieľaný nový luxus

Club Med pokračuje v otváraní sa svetu. Od teraz je k dispozícii obrovské množstvo rezortov pre stále zvedavejších a náročnejších zákazníkov. Historicky nové rezorty sa otvorili v Brazílii a Charente Maritime.

 

Club Med Dnes

S vyše 80 rezortmi na 5 kontinentoch a so zamestnancami stých národností hovoriacimi 30 jazykmi, Club Med pokračuje v zdôrazňovaní  jeho multikultúrneho aspektu. Otvárajú sa nové rezorty: Peisey – Vallandry v Savoi, Albion na Mauríciu, mnohé rezorty sa renovovali, najmä legendárny rezort v Agadire v Maroku, Les Boucaniers v Martiniku, Cancun Yucatan v Mexiku a Opio v Provence.
Club Med ponúka 5 štýlov dovolenky pre všetky vekové kategórie z ktorých si klient môže vybrať: Mimoriadne skúsenosti, Chuť na všetko, Objavovanie nových horizontov, Maximálne uvoľnenie a Pocit obnovy. Club Med prichádza s novými myšlienkami, napríklad Club Med Passworld pre tínedžerov.

Viac ako 60 rokov je Club Med plný prekvapení. Dosiahol unikátnu kombináciu dokonalej dovolenky, ktorá zahŕňa všetko, podľa požiadaviekjednotlivých klientov. Unikátny koncept  verný  svojmu priekopníckemu duchu.